Спецпроект

Ющенко оскаржив оскарження свого указу про Героя Шухевича

Учора у Вищому адмiнсудi вкотре розглядали питання щодо присвоєння звання Героя України Роману Шухевичу. Заради 20-хвилинного засiдання до Києва приїхали син, Юрiй Шухевич, та адвокат Степана Бандери-молодшого Роман Орєхов.

Про це повідомляє "Україна молода".

Суд приймав технiчне, але, з правової точки зору, важливе рiшення.

Нагадаємо, свого часу оскаржити указ Ющенка щодо присвоєння Роману Шухевичу Героя України виявив бажання адвокат iз Донецька Володимир Оленцевич. Донецький адмiнсуд вiдмовив йому. Але змiнилася влада, i Донецький апеляцiйний суд задовольнив аналогiчний позов Анатолiя Соловйова, якого представляв Оленцевич.

Юрiй Шухевич подав касацiйну скаргу. "Але суд намагався сховати голову в пiсок, - каже Роман Орєхов, - i зупинив провадження, вiдмовившись розглядати справу". Учора суд вiдновив касацiйне провадження, i цей стан речей, каже Орєхов, тепер вiдповiдає вимогам українського адмiнiстративного судочинства.

Як автор указу та Президент України у 2005-2010 роках, долучився до справи також i Вiктор Ющенко - окремою касаційною скаргою.

Адвокат Роман Орєхов переконаний: тепер Вищий адмiнсуд не може пiти проти власного рiшення в iншiй, абсолютно аналогiчнiй, справi і має скасувати постанову Донецького апеляцiйного суду, якою задовольнили позов Соловйова.

"Слава Богу, ми в Києвi, а не в Донецьку", - сказав Орєхов.

16 лютого Вищий адмiнсуд розглядатиме аналогiчний позов Оленцевича вже як перша iнстанцiя.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.