Спецпроект

Дружина Шварценеггера викинула колекцію бюстів радянських вождів

Bідомий голлівудський актор і екс-губернатор штату Каліфорнія Арнольд Шварценеггер був змушений позбавитися від колекції погрудь радянських лідерів, які більше не захотіла бачити його дружина.

Про це повідомляє Ukranews із посиланням на шоу-біз-портал Canoe.

Актор розповів, що в 90-х роках минулого століття його радянські друзі-бодібілдери надіслали йому сувенір - погруддя Леніна, з якого почалася колекція, що включає також погруддя Брежнєва, Андропова та інших радянських лідерів.

"Вони надіслали мені цей бюст Леніна, але проблема була в тому, що вони продовжили надсилати мені дедалі більше статуй. Я поставив їх у себе вдома біля басейну", - розповів Шварценеггер, пояснивши, що зрештою його дружина Марія Шрайвер висловила невдоволення колекцією.

У бойовику "Червона спека" Шварценеггер грав радянського капітана міліції Івана Данко з Київської школи МВС

"Марія подумала, що я збожеволів. "Чому біля нашого басейну всі ці радянські статуї?", - заявила дружина й вивезла їх усіх геть", - пояснив актор.

Проте, Шварценеггеру вдалося зберегти найбільш пам'ятний екземпляр колекції.

"Але я залишив собі Леніна, тому що він був першим (у колекції)", - сказав актор. З його слів, невеличкий бюст Леніна стоїть на столі в його кабінеті.

Нагадаємо, Арнольд Шварценеггер був губернатором штату Каліфорнія з 2003 по 2011 роки. Протягом цього часу він дозволяв собі тільки епізодичні ролі в кіно, як, наприклад, роль у фільмі "Нестримні" Сильвестра Сталлоне.

Дружиною Шварценеггера є племінниця Джона Кеннеді Марія Шрайвер.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.