Спецпроект

Римський Колізей здали в оренду на 15 років

Італійський прем’єр-міністр Сільвіо Берлусконі передав Колізей у приватні руки в обмін на 25 мільйонів євро.

Уряд Італії на чолі з Сільвіо Берлусконі передав римський Колізей в оренду приватному підприємцю, власнику компанії Tod's (шкіряне взуття й сумки) Дієґо делла Валлє.

Директор модного бренду отримав право на проведення реконструкції пам'ятки культури світового значення, пише УП.Життя з посиланням на Газету.ru i Corriere della Sera.

Угода з владою Італії, підписана строком на 15 років, передбачає, що делла Валлє виступить спонсором реконструкції і вкладе в неї 25 млн євро.

За оцінками міністерства культури Італії, ремонт Колізею має зайняти не більше двох-трьох років. Група Tod's, яка буде оплачувати всі витрати, необхідні для поновлення історичної пам'ятки, має намір розпочати реконструкцію вже у другій половині 2011 року.

Колізей та інші пам'ятки Італії можна подивитися у 3-D в панорамах Google

Підписаний Дієго делла Валле і владою країни контракт викликав палке обговорення в італійських ЗМІ.

Незважаючи на те, що сам бізнесмен неодноразово заявляв про те, що не розглядає відновлення Колізею "як спосіб заробити", за умовами угоди компанія отримає низку ексклюзивних переваг в обмін на свої багатомільйонні інвестиції.

Львівська облрада віддала замок князів Острозьких в оренду на 50 років

Як зазначає Corriere della Sera, Рим надав делла Валле унікальне право на використання зображення Колізею в комерційних цілях; крім цього, підприємець зареєструє новий товарний знак - "Друзі Колізею" (Amici del Colosseo) і зможе розміщувати логотип Tod's на входах до амфітеатру.

Рішення влади надати подібні права бізнесменові, тісно пов'язаному з Сільвіо Берлусконі, стало причиною невдоволення Італійської Трудової Спілки (UIL) - впливової соціалістичної профспілки, яка подала скаргу в прокуратуру Риму.

У профспілці вважають, що операція з передачі Колізею делла Валлє порушує закон, оскільки - відповідно до конституції Італії - Колізей може належати тільки державі.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.