Спецпроект

США відкрили доступ до доказової бази у справі 11 вересня

Американська влада вперше в повному обсязі оприлюднилa докази проти організаторів терактів 11 вересня 2001 року.

Про це повідомляє ТСН.

Дані були оприлюднені після того, як генеральний прокурор США Ерік Голдер передав справу організаторів теракту міністерству оборони. Судити терористів буде військовий трибунал на базі в Гуантанамо, а не цивільний кримінальний суд США.

Халід Шейх Мохаммед, Рамзі Біналшібх, Алі Абд аль-Азіз Алі, Валід бен Аташе і Мустафа аль-Хавсаві вважаються організаторами терактів 11 вересня 2001 року, коли чотири повістю заправлені паливом авіалайнери були захоплені разом із пасажирами, щоб перетворитися на керовані смертниками ракети для знищення економічних і державних установ США.

Згідно з оприлюдненими даними, всією операцією - від самого задуму аж до її втілення - керував Шейх Мохаммед. Акція була задумана 1999-го року, коли Шейх Мохаммед запропонував Осамі бен Ладену використовувати для терактів літаки комерційних авіаліній.

Адміністрація США має у своєму розпорядженні докладну інформацію про те, ким із обвинувачених, де і коли були знайдені люди, які викрадали літаки. Також слідство отримало записи телефонних розмов терористів, інформацію про банківські перекази та візові документи.

Рамзі Біналшібх вербував майбутніх викрадачів-смертників, а Мустафа аль-Хавсаві займався ключовими фінансовими питаннями. Алі Абд аль-Азіз Алі забезпечив авіатренажер, на якому навчалися викрадачі літаків, а також допомагав переказувати кошти на банківські рахунки терористів.

П'ятеро організаторів терактів були заарештовані в Пакистані. Якщо провина буде доведена, їм загрожує страта.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.