Спецпроект

У Єгипті знайшли викрадену з Каїрського музею статую Тутанхамона (ФОТО)

Позолочена статуетка Тутанхамона і ще три предмети, вкрадені мародерами з Каїрського музею, були повернуті назад.

Разом зі статуєю Тутанхамона в музей повернулися одна з 10 фігурок ушебти (загробних слуг), бронзова труба з дерев'яною сурдиною і частина опахала.

Всі ці предмети входять до колекції Тутанхамона, повідомляє УП.Життя з посиланням на офіційний сайт Захі Хавасса - відомого археолога і голову Вищої ради з питань старожитностей Єгипту.

Зазначається, що стан статуетки пристойний, відколена лише частина корони і ступні фігури.

Статуетка Тутанхамона з посохом до погрому...

Фігурка ушебти і бронзова труба виявилися в ідеальному стані і вже зараз повернуті в експозицію.

Опахало ж було розколоте на дві частини: одна з них розбилася на 11 шматків.

...і те, що залишилося після неї. Фото: Al-Jazeera

На прес-конференції Захі Хавасс повідомив, що для захисту старожитностей Єгипту буде створено спеціальний відділ у поліції, який буде забезпечувати безпеку на розкопках і в музеях.

Хавасс додав, що владі не вдалося захистити частину старожитностей від мародерів, тому що поліцейські в музеях були не озброєні.

Що зникло і що понівечено в музеях Єгипту 

Хвиля грабежів і мародерства захлиснула Єгипет під час заворушень, викликаних поваленням режиму Хосні Мубарака.

Так, з одного лише Каїрського музею було вкрадено декілька десятків експонатів, частину з яких yже вдалося повернути.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.