Спецпроект

Анонс: презентація нової книги Дзюби - від чорносотенців до українофобів

У Могилянці презентують нову книгу академіка Івана Дзюби "Нагнітання мороку: від чорносотенців початку ХХ ст. до українофобів початку ХХІ ст."

Презентація відбудеться 16 червня 2011 року о 17:00 в конґреґаційній залі Староакадемічного корпусу НаУКМА.

У книзі осмислюється проблема підтримуваної правлячою олігархією системної компрометації національних історичних і культурних цінностей та відродження й насаджування ідеології російського націоналізму й неоімперіалізму, повідомляють організатори.

У обговоренні книги візьмуть участь:

Євген Головаха, д.ф.н., заступник директора Інституту соціології НАНУ

Андрій Портнов, історик, перекладач, редактор часопису "Україна модерна" 

Вадим Скуратівський, к.м., літературознавець, культуролог

Юрій Шаповал, д.і.н.

Віра Соловйова, директор Видавничого Дому "Києво-Могилянська академія"

та інші.

Модератор: д.ф.н., професор Володимир Моренець

Теми

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.