Спецпроект

Розшукуються родичі українських воїнів, загиблих на Галичині

Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" розшукує родичів вояків, загиблих під час Другої світової війни.

Про це ЗІКу повідомили у прес-службі товариства.

Під час польових пошукових досліджень на Львівщині та Тернопільщині члени Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" виявили місця санітарних захоронень вояків радянської Червоної армії, німецького Вермахту і дивізії "Галичина".

Відомі прізвища, імена та інформація про деяких з них.

Зокрема, знайдено ідентифікатор вояка української дивізії "Галичина" (14/SS-Frw. Gren. R. 29 № 67), відоме прізвище вояка Радянської армії - Василь Паласевич, віком 30-35 років, одружений, двоє дітей, родом із Тернопільщини, Чортківського району. Загинув восени 1944 року.

Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" звертається до всіх, кому щось відомо про цих вояків, з проханням допомогти віднайти їхніх родичів. 

Перепоховання знайдених останків та вшанування пам'яті українців, які загинули, воюючи у німецьких та радянських військових формуваннях, відбудеться 24 липня 2011 року у с.Червоне Золочівського району, на військовому кладовищі.

«Для ліквідації Андрія Мельника направити до Берліна спецгрупу «Вулкан»

Після убивства у травні 1938 року Павлом Судоплатовим Євгена Коновальця органи НКВД СРСР одразу взялися за Андрія Мельника, який став на чолі Організації Українських Націоналістів. Невдовзі, наприкінці 1944 року, скориставшись тим, що тривала війна і бойові дії перейшли на територію Німеччини, зробили спробу ліквідувати його у Берліні

Антон Омельченко – малорос, росіянин, українець?

Постать Антона Лукича Омельченко потребує більш грунтовного дослідження чинників, що привели українця з селища Батьки Зіньківського повіту на Полтавщині до Антарктичної експедиції фінансованої Географічним Товариством Великої Британії, під керівництвом капітана Роберта Фалколна Скота

«Стежками предків»: українська Сяніччина

Цьогоріч у червні відбулася друга в своєму роді пошукова експедиція «Стежками предків», основна мета якої — фіксація культурної спадщини українців, які до середини ХХ століття жили на теренах сучасної південно-східної Польщі. Львів'яни, учасники експедиції, відвідали Сяніцький повіт, де за 7 днів зробили фото- та відеофіксацію близько 100 існуючих та неіснуючих сіл, щоб згодом сформувати популярний путівник для туристів та краєзнавців.

Чи здійснювала ОУН замах на Йозефа Геббельса?

У 2006 році в Україні вийшов доволі непогано зроблений десятисерійний документальний серіал Ігоря Кобріна «Собор на крові» про історію українського націоналістичного руху 1920-1940-х років. З нього можна отримати чимало цікавої інформації. Але навряд чи щось може зрівнятися за цікавістю з сенсаційною знахідкою творців серіалу: у червні 1934 році, здійснюючи вдалий атентат на міністра внутрішніх справ Польщі Броніслава Пєрацького, Організація українських націоналістів насправді мала на меті вбити... Йозефа Геббельса, який саме перебував 13-15 червня у Польщі з візитом!