Спецпроект

РУЙНУЄТЬСЯ ХРАМ, ЯКИЙ СТАВ ПРООБРАЗОМ "СОБОРУ" ГОНЧАРА

Свято-Троїцький кафедральний храм у Новомосковську Дніпропетровської області готують до реставрації.

Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на прес-службу Дніпропетровської єпархії.

Єдиний у світі хрестоподібний дерев'яний дев'ятидільний храм, збудований без жодного цвяха, капітально не ремонтувався понад 100 років.

Наразі собор перебуває у критичному стані - у стадії деформації. Церковні бані почали сходитися. Можливо, центральна частина бані не буде навіть підлягати ремонту.

Свято-Троїцький собор

На проектування реставраційних робіт собору з обласного бюджету було виділено 306 тис. гривень. Всього ж на реставрацію собору необхідно 25 млн. гривень.

Свято-Троїцький собор, збудований у XVIII cторіччі на козацькі кошти (одними з фундаторів були організатори колонізації Кубані Антін Головатий і Захарій Чепіга), у радянські часи використовувався як склад. Він вважається прообразом храму, описаного у романі Олеся Гончара "Собор".

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.