Спецпроект

Адмінсуд розгляне "геройство" Бандери і Шухевича 2 серпня

Вищий адміністративний суд України розгляне справи про законність / незаконність присвоєння звання Героя України Степану Бандері і Роману Шухевичу в один день - 2 серпня.

Про це повідомив "Остров" із посиланням на юриста Володимира Оленцевича.

За його словами, він отримав повістку з Вищого адміністративного суду, в якій говориться, що о 09:15 2 серпня 2011 року у Вищому адмінсуді Україні відбудеться розгляд касаційних скарг В.Ющенка, Юрія-Богдана Шухевича, І.Макара та інших громадян на постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2010 року.

Нагадаємо, що 21 квітня 2010 року Донецький апеляційний адміністративний суд визнав незаконним і скасував указ президента України Віктора Ющенка від 12 жовтня 2007 року про присвоєння звання Героя України головнокомандувачу Української Повстанської Армії (УПА) Роману Шухевичу, який загинув в 1950 році.

Цим рішенням суд задовольнив скаргу, подану до суду професором Донецького національного медичного університету Анатолієм Соловйовим.

Оленцевич також повідомив, що отримав повістку з Вищого адмінсуду на розгляд касаційних скарг на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 2 квітня 2010 року та рішення Донецького апеляційного адмінсуду від 23 червня 2010 року про визнання незаконним і відміну указу президента України про присвоєння звання Герой України Степану Бандері.

"Засідання Вищого адмінсуду України у справі Бандери відбудеться також 2 серпня, о 14-00", - сказав Оленцевич.

Про попередній перебіг справ щодо присудження Героя України Степану Бандері і Роману Шухневичу читайте на "Історичній Правді".

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.