Спецпроект

На Житомирщині відзначили 70-річчя створення "Поліської Січі" (ФОТО)

21 серпня 2011 р., в м. Олевськ Житомирської області вшанували 70-ліття утворення Олевської Республіки, з якої бере початок Українська Повстанська армія.

Про це повідомляє благодійна ініціатива "Героїка" .

Захід відбувся організаційними зусиллями правозахисника, голови Житомирської ВО "Свобода" Сидора Кізіна за підтримки жителів міста та мера Анатолія Повара, на кошти місцевих підприємців.

Саме 21 серпня 1941 р. священник Михайло Симонович, тодішній настоятель Миколаївського храму, на стадіоні м. Олевськ освятив стяги УПА "Поліська Січ". Відтак 21 серпня може вважатися днем заснування УПА.

Пам'ятний знак

Настоятель Св.Миколаївського храму м. Олевськ от. Сергій (УПЦ МП) відправив панахиду за загиблими вояками УПА "Поліська Січ" та освятив пам'ятний знак. Відбулись виступи громадських і політичних діячів з усієї України. 

Будинок, у якому був штаб УПА "Поліська Січ"

Земляки Бульби-Боровця з березнівського Товариства пошуку жертв війни та політичних репресій "Пам'ять" (Рівненщина), прибули на вшанування в реконструйованих одностроях "Поліської Січі".

Фото: ініціатива "Героїка"

Виступили художні колективи. Особливо присутнім сподобалось виконання Назаром Волощуком пісні "Про Поліську Січ" та виконана Олександром Задорожним улюблена пісня Бульби-Боровця "Очерет мені був за колиску" (її слова, до речі, написав Дмитро Фальківський - поет-чекіст - ІП) .

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.