Спецпроект

Bидано електронний атлас iсторiї України

У Києві сьогодні презентували електронний атлас iсторiї України.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Враховуючи те, скiльки тут реалiзовано iсторичних та довiдкових матерiалiв, враховуючи глибину обробки iсторичних карт i текстiв, я хочу сказати, що це видання виходить далеко за межi якогось середньостатистичного спецiального видання", - сказав заступник головного редактора видання Iгор Бусол пiд час презентацiї.

Вiн повiдомив, що атлас мiстить понад 100 електронних карт iз текстовими матерiалами, бiльше нiж 1300 iлюстрацiй, 12 вiдеосюжетiв, а також має iнтерактивнi функцiї.

За словами I.Бусола, атлас має п'ять тематичних роздiлiв, якi вiдображають рiзнi перiоди розвитку України. "Уся iнформацiя, представлена в iсторичних картах, є перевiреною, видiленою i точною, якiй можна довiряти", - наголосив вiн.

За його словами, якщо перевести всю iнформацiю, закладену в атлас, у паперовий формат, вона дорiвнюватиме обсягу атласу на 70 сторiнок i довiдника з iсторичними нарисами на 500 сторiнок.

Крiм того, як повiдомив генеральний директор Iнституту передових технологiй Олександр Барладiн, нинi також завершується пiдготовка атласiв "Україна та її регiони", "Україна туристична", "Адмiнiстративно-територiальний подiл України", "Космо-атлас України".

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.