Спецпроект

Українці не повинні відповідати за Бабин Яр - "Свобода"

Українці не повинні брати на себе відповідальність за розстріли євреїв у Бабиному Яру та за єврейські погроми у Львові, зазначив в ефірі "Шустер Live" голова Київської обласної організації партії "Свобода" Андрій Іллєнко.

Про це повідомляє Zaxid.net.

"Не можна звинувачувати і некоректно звинувачувати українців у здійсненні таких страшних речей. Ви навели приклад про Бабин Яр. Навіть єврейські дослідники кажуть, що не могли українці брати участь в розстрілах в Бабиному Яру, тому що Буковинський курінь, який ніби робив це, з'явився тільки в листопаді", - зазначив Іллєнко.

"Ми говоримо про Львів. Так от, документи свідчать, і є рішення німецьких судів в процесі над Теодором Оберлендером, який був офіцером батальйону "Нахтігаль", який увійшов у Львів одним із перших... Суд визнав, що це була німецька провокація проти українців і ОУН", - додав він.

Іллєнко наголосив, що українці не повинні брати на себе відповідальність і вибачатися перед євреями за те, чого не робили.

Петлюра: "Антисеміт - це паршива вівця. Женіть його!"

Натомість голова ради Нацбанку України Петро Порошенко з цього приводу зазначив: "Ключова позиція, яка на сьогодні є для українського суспільства і українського громадянина - це мораль. І от, якщо ти людина моральна, ти знайдеш в собі сміливість подивитися в очі і вибачитись не за свій злочин, бо ти його не створював, а за злочин українців, які, на жаль, були і серед поліцаїв, і серед тих..."

Петро Порошенко не зміг закінчити свою думку, оскільки Андрій Іллєнко перебив його закликом "оперувати фактами".

Нагадаємо, що сьогодні - останній день роботи виставки "Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-44"

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.