У Кам'янці-Подільському трагічно загинув москвич-реконструктор (ФОТО, ВІДЕО)

Під час показових виступів, які проходили в рамках Кам'янець-Подільського фестивалю "Земля героїв", реконструктору з Москви випадково вистрелили шомполом у голову.

Про це повідомляє "Газета по-українськи".

Росіянин Сергій Удод розповідав друзям, що кожен раз, коли перевтілювався у реконструктора, він отримує великий заряд адреналіну. Саме тому він приїхав із Росії - постріляти зі старовинної зброї і поринути у ранньомодерні часи.

Загиблий Сергій Удод

Під час вправ із муштри та стрільби, яку демонструвала збірна команда Росії, стався нещасний випадок. В реконструктора потрапив шомпол, що його товариш забув витягнути з мушкета. Дерев'яний стержень потрапив туристові в голову.

"Швидка", яка приїхала на місце події, забрала пораненого до реанімаційного відділення Кам'янець-Подільської міської лікарні, де він і помер.

Момент нещасливого пострілу

Кам'янець-Подільський - давнє місто з унікальним комплексом середньовічних і ранньомодерних оборонних споруд на півострові, утвореним каньйоном річки Смотрич, нині - один із центрів історичного туризму Західного регіону.

В часи княжої Русі і Литовсько-Руської держави - центр Подільського князівства. В часи Речі Посполитої - столиця Подільського воєводства. В часи Російської імперії - столиця Подільської губернії.  В 1919-1920 рр - столиця Української Народної республіки.

В місті і околицях постійно проводяться різноманітні фестивалі історичної реконструкції та інші туристичні заходи.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.