В Україні відновлено 80 пам'ятників Леніну - нардеп-комуніст (ФОТО)

Oдеські комуністи відкрили пам'ятник вождю більшовицької революції в Російській імперії осені 1917 року Володимиру Ульянову (Леніну) в смт. Таїрове Овідіопольського району. Кажуть, що це не перший в області.

Про це повідомляє "Думская.net".

"З початку року в Одеській області відновлено та відкрито 6 пам'ятників вождю, - сказав нардеп-комуніст Євген Царьков. - Всього ж по Україні члени КПУ відреставрували і встановили 80 монументів".

 Всі фото: dumskaya.net

За словами одеських комуністів, на відкритті пам'ятника було багато місцевої молоді, яка прийшла "не за вказівкою зверху, або за гроші, а за велінням душі".

 

У ході урочистої церемонії відкриття відбувся невеликий імпровізований мітинг, після чого його учасники поклали квіти до вождя більшовицької революції.

 

У квітні 2011 року на кошти КПУ було встановлено пам'ятник Леніну в селі Новослобідка Запорізької області. Відкриття теж відбулося від імені місцевої громади.

У червні комуністи відновили розбитий невідомими пам'ятник Леніну в смт Шишаки Полтавської області.

В серпні було демонтовано пам'ятник Леніну на центральній площі Борисполя (Київська область).

"Могила Леніна - колиска людства". Вождя ховали шість років

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.