Янукович пропонує легалізувати приватні археологічні колекції

Президент України Вiктор Янукович наголошує на необхiдностi легалiзацiї приватних археологiчних колекцiй i внесення їх до музейних реєстрiв України.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

На засiданнi громадської гуманiтарної ради при президентовi України в п'ятницю В. Янукович констатував факт зростання попиту на артефакти i розширення мережi їх незаконного видобутку.

Зокрема, йдеться про "нерухомi археологiчнi об'єкти".

Лопатою і детектором. Чорні археологи замінюють офіційних

"Така практика (незаконнi розкопки - IФ) є неприпустимою, оскiльки тягне за собою втрату безцiнних для iсторiї, держави i всього людства об'єктiв археологiчної спадщини та негативно вiдображається на iмiджi України", - зазначив президент.

На думку глави держави, необхiдно знайти розумний баланс iнтересiв громадянського суспiльства, держави i приватних колекцiонерiв для збереження об'єктiв археологiчної спадщини.

Зокрема, президент запропонував легалiзувати приватнi археологiчнi колекцiї та розглянути варiанти можливостi їх реєстрацiї у музейних фондах України. 

Чорним археологам, які відкопали скарб вікінгів, висунуто звинувачення в крадіжці

Нагадаємо, у грудні 2010 року адміністрація президента вимагала повернення з США приватної колекції скфіського золота "Платар".

У квітні 2011 року чорні археологи хотіли продати відкопаний архів УПА за 500 тисяч гривень.

У травні повідомлялося, що кримська міліція відмовляється порушувати справи проти чорних археологів.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.