"Шалаш Ленина" в Розливі відреставрують

Конкурс на 1,5 млн рублів (приблизно 412 тисяч грн) із ​​реставрації пам'ятника "Курінь Леніна" в Розливі буде оголошено у квітні-травні цього року.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на директора Петербурзького музею міської скульптури Володимира Тимофєєва.

"Реставрація запланована на 2012 рік. Зараз ми готуємо технічне завдання і уточнюємо кошторис. Попередньо на роботи потрібно близько 1,5 млн рублів", - зазначив Тимофєєв.

За його словами, пам'ятник давно не реставрувався і знаходиться в незадовільному стані.

Крім того, в планах музею на цей рік є реставрація одного з перших пам'ятників Володимиру Леніну - біля Невського машинобудівного заводу.

Музейний комплекс в Розливі під Сестрорецьком (пригород Санкт-Петербурга) присвячений подіям літа 1917 року, коли Володимир Ленін після провалу організованих більшовиками антиурядових виступів ховався від судового переслідування. Пам'ятник "Курінь" був відкритий в 1928 році.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.