Спецпроект

В США створили експозицію історії відеоігор. ФОТО

У Вашингтоні відбулося відкриття виставки в Смітсонівському музеї американського мистецтва (Smithsonian American Art Museum), де було продемонстровано розвиток графіки, технологій і сюжету в комп'ютерних іграх.

Про це повідомляє Tom`s hardware guide.

Історія відеоігор відносно коротка - перші ігрові програми були створені на початку 70-х років минулого століття. Відвідування експозиції, присвяченої відеоіграм, допоможе освіжити в пам'яті деякі з найяскравіших моментів, якими відзначилася ігрова індустрія за час свого існування.

Відразу на вході вас зустрінуть кілька прикладів концепт-арту.

Концепт-арт від Sega и Blizzard

 

На цій виставці є п'ять легендарних ігор, в які відвідувачі можуть пограти: Pac-Man, Super Mario Brothers, The Secret of Monkey Island, Myst і Flower. Вони були вибрані за свою інтерактивність, і представлені в них ігрові елементи стали стандартними для подальших ігор.

Відвідувач намагається пройти двохвилинний відрізок гри The Secret of Monkey Island (LucasArts, 1990)

 

За допомогою розробників, дизайнерів, першовідкривачів індустрії і журналістів, запрошеним куратором було вибрано 240 ігор. Найпопулярніші з них були обрані публічно через інтернет-голосування. Проголосувало боле 3,7 мільйонів осіб з 175 країн світу.

Теми

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.