Спецпроект

В Лісабоні відкрився мультимедійний музей

У столиці Португалії відкрився музейний комплекс Lisboa Story Centre - Memórias da Cidade - місце, де кожен охочий може познайомитися з історією, географією та сучасним повсякденним життям Лісабона за допомогою новітніх технологій.

Про це повідомляє Обозреватель.

 

Музей розташований на площі Praça do Comércio. Експозиція складається з інтерактивних макетів та екранів 3D, а ефекти задіють всі органи чуття.

Мультимедійна виставка розповідає, зокрема, про найважливіші події історії міста і кораблях, що відправлялися з тутешніх портів підкорювати світ: відвідувачі відчують аромат східних спецій, завезених до Європи здалеку. Особливий розділ присвячений землетрусу, який в XVIII столітті зруйнував місто вщент. Героєм іншого розділу став маркіз де Помбал, який володів неабиякими талантами і зробив Лісабон одним із значущих європейських міст. Його схилену над картами фігуру можна побачити в тривимірному зображенні.

Lisboa Story Centre - Memórias da Cidade відкритий щодня з 10:00 до 20:00. Вартість вхідного квитка - 9 євро для дорослих і 5 євро для дітей у віці від 6 до 15 років. Володарям Lisboa Card - знижка 20%.

 

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.