Спецпроект

В Євпаторії готують діораму Чорнобильської АЕС

В Євпаторії в музеї аварії на Чорнобильській АЕС «Зірка Полин» намічено відкриття діорами АЕС, що зображає її в перші години після вибуху.

Про це пише агентство е-Крим.

Діорама представить зруйнований четвертий енергоблок АЕС на тлі житлових будинків і безхмарного неба. Подібне висвітлення аварії з'явиться в країні вперше.

Автором діорами став кримський художник Іван Кудрявцев. Це його друга робота, зроблена за замовленням музею. Раніше художник створював панораму АЕС.

Діорама загальною площею більше чотирьох квадратних метрів написана на полотні олійними фарбами. Ракурс діорами обраний таким чином, щоб якомога ширше показати просторову глибину та реальні масштаби аварії. При показі діорами планується використовувати штучне освітлення і звуковий супровід.

Відкриття діорами буде приурочено до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який відзначається 14 грудня.

В квітні в Євпаторії відбулося урочисте відкриття музею «Зірка Полин», присвяченого аварії на Чорнобильській АЕС. У музеї представлена ​​найбільша в Криму експозиція, що розповідає про аварію на ЧАЕС та її наслідки. Також в музеї представлена ​​об'ємна панорама довжиною сім метрів.

Теми

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.