Спецпроект

Булгаківська квартира стане "мультимедійною"

Департамент культури Москви оголосив переможця конкурсу на концепцію розвитку музею Булгакова. "Недоброю квартирою", прославленою в романі "Майстер і Маргарита", займуться італійські дизайнери.

Про це повідомляють Вести.ru.

Переможці пропонують створити навколо "недоброї квартири" цілий літературний парк-музей. Акцент в проекті зроблений на те, щоб розвивати не тільки сам музей, але і всю навколишню територію.

"Цей музей не повинен жити в рамках 50-ї квартири. Ми хочемо почати музей з Патріарших ставків", - пояснює один з авторів проекту Габріело Філіпіні. Літературний парк-музей почнеться з плавучої платформи на Патріарших, пройде через двір, сходи і об'єднає "недобру квартиру", фонд Булгакова, центр документації та мультимедійний виставковий зал.

Італійські дизайнери роблять ставку на сучасні технології. Мультимедійний центр має стати майданчиком для творчих інтерпретацій і робіт сучасних художників. Тут вже планують розмістити відеоінсталяції знаменитого режисера Пітера Грінуея.

При цьому до автентичності основної експозиції ставляться дуже педантично: ніяких варіацій, фантазій на тему булгаківського життя і творів - тільки справжні документи, предмети та фотографії епохи письменника. 

З командою-переможцем укладуть угоду, в рамках якого в грудні вона представить детальну і закінчену концепцію розвитку музею. На її основі департамент культури Москви прийме рішення про призначення нового керівництва Державного музею Булгакова.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.