Спецпроект

Заарештовано злодіїв, що пограбували музей Олімпійських ігор в Греції

Кілька десятків предметів великої історичної цінності були виявлені після арешту трьох грабіжників, які обікрали музей Олімпійських ігор в Олімпії.

Про  це пише агентство РФИ.

Деякі з викрадених предметів датуються трьома тисячоліттями. Поліції вдалося вийти на їхній слід, коли злодії спробували збути крадене. Крадіжка була здійснена в лютому місяці 2012 року.

Всі троє зловмисників - греки. Вони вкрали понад вісімдесят предметів з музею, що спеціалізується на історії древніх Олімпійських ігор. Серед викраденого - золоте кільце, вік якого визначається в 2.400 років. Крім цього були викрадені глиняні світильники, бронзові статуетки, скульптурні фігурки колісниць, їх візників, а також биків і коней.

Один із злодіїв спробував продати крадене кільце, вік якого визначається в 3.300 років. Покупцем виявився оперативний працівник грецької поліції. Зустріч була призначена в готелі міста Патрас. Злодій хотів отримати за кільце, вартістю, щонайменше, в мільйон євро, всього 300.000 євро. Зараз всі троє злодіїв заарештовані, експерти перевіряють, чи все крадене на місці, а грецька поліція святкує успіх. Це одна з найгучніших справ, пов'язаних з крадіжками предметів античності з музеїв Греції. В останні десять років у зв'язку із кризою такі випадки почастішали.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.