Спецпроект

В Афінах відкриється новий Музей грецького народного мистецтва

В Афінах в 2015 році відкриється новий Музей грецького народного мистецтва, який розміститься в 18 старих будинках на Монастіракі, розташованих навколо типового афінського дворика.

Про це пише Интерфакс-Россия

Дворик, що "прожив" з пізньоосманського періоду до початку ХХ століття, розташований між Римським форумом і Стародавньої агорою, в межах вулиць Адріану, Ареос Кладу і Врісакіу, які вже знаходяться в процесі реставрації, з метою відновлення початкового вигляду. Роботи проводяться дирекцією по відновленню старих і сучасних пам'ятників міністерства культури.

Музей буде мати три основні відділи. Перший відділ - "Звідки ви / де ми знаходимося?", Який буде присвячений архітектурі й розвитку містобудування в межах історичного центру міста Афіни. Крім того, тут буде розміщена інформація про греків діаспори та еміграції, а також дані про сім'ї, які проживали в цьому кварталі в різні періоди часу.

Другий відділ: "Де проживали / де ви живете?", В якому буде надана інформація про будівельні матеріали, а також про професійний і традиційний способи будівництва.

Третій відділ - "Як розважаються / Як ви розважаєтесь?" - присвячений Народному театру тіней і його головному герою Карагезісу, а також текстильному виробництву і майстерності вишивки.

Народний одяг з різних районів країни буде представлений ​​в будинку родини Драгумі, в той час як інформація про релігію і Елладську православну церкву буде дана у відновленій церкві Святого Єлисея, де співали Олександр Пападіамантіс і його двоюрідний брат Олександр Мораітідіс.

Екскурсія буде починатися з мечеті Тсісдаракі (навпроти станції "Монастіракі"), а потім, по вул. Ареос, відвідувач прийде до головного входу музею. У музею буде ще три входи, які будуть відкриватися тільки в разі потреби.

Оригінальні презентації, аудіовізуальні засоби, цифрові експонати, інтерактивні карти доповнять всі тематичні розділи з тим, щоб якнайкраще представити багату музейну колекцію, яка охоплює період грецької культури з 1750 по 1960 рік.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.