Спецпроект

Найджел Менселл відкриває музей вживаних авто

Чемпіон світу 1992 року Найджел Менселл разом зі своїм сином Лео задумав відкрити на острові Джерсі в Британії незвичайний музей. Він вирішив поєднати музей з дилерським центром із продажу старих автомобілів.

Про це пише sport.siteua.org.

У музеї будуть представлені спортивні трофеї і гоночні машини, на яких виступав сам Менселл в різні роки своєї кар'єри.

Відкриття музею відбудеться в січні 2013 року.

"Люди приходять і йдуть, але не кожному вдається залишити спадщину. Я сподіваюся, що унікальна будівля нашого музею і майбутні досягнення Лео стануть такою спадщиною. По правді кажучи, ми більше 20 років шукали будинок, у якому могли б розмістити зібрану колекцію. Найбільше мене тішить те, що, завдяки цьому проекту, ми змогли поєднати наші поточні та майбутні бізнес-інтереси. На першому поверсі будівлі розміститься салон з продажу автомобілів, а на другому поверсі - музей. Там будуть виставлені багато з тих речей, які раніше були недоступні публіці.

У музеї будуть представлені трофеї, які я виграв за роки виступу в картингу, в Формулі 3, Формулі 1, IndyCar, GP Masters - музей складатиметься з декількох тематичних секцій. У людей може бути різна думка, але на мій погляд, на даний момент подібна колекція не має аналогів у світі. Тут зібрано дуже багато пам'ятних речей зі світу автоспорту, які представляють великий інтерес. Вважаю, до нас будуть приїжджати численні туристи", - заявив Найджел Менселл.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.