Спецпроект

Лувр відкриє ще одну філію - тепер в Еміратах

Філію знаменитого музею Лувр побудують в столиці ОАЕ Абу-Дабі до 2015 року, вартість проекту складає понад 2,4 млрд дирхамів ($ 657 500 000). Контракт на будівництво виграла група компаній на чолі з еміратською Arabtec.

Про це пише Коммерсантъ.

За словами представників компанії, будівництво проекту вже почалося. Бетонний фундамент музею буде готовий в першому кварталі 2014 року, сама будівля буде побудована до кінця 2014 року, а урочисте відкриття музею відбудеться в 2015-му.

Філія Лувра, що отримала назву "Лувр Абу-Дабі", буде знаходитись на штучному острові Саадіят, який повинен з часом стати одним із найбільших культурних центрів регіону. Тут також розмістять найбільшу у світі філію музею Соломона Гуггенхайма (США) і Національний історичний музей шейха Зайда.

Площа еміратської філії Лувра, включаючи будівлю та прилеглу територію, складе близько 64 тис. кв. м. Передбачається, що зали постійної експозиції розмістяться на площі 6 тис. кв. м, ще близько 3 тис. кв. м віддадуть під тимчасові виставки, конференц-зали та технічні приміщення.

Згідно з проектом, музей буде "лежати" на поверхні моря. Завдяки численним водним каналам і величезному скляному куполу у відвідувачів буде відчуття, що музей розташований "під відкритим небом у відкритому морі". При цьому сучасні технології дозволять не тільки забезпечити прохолоду і комфортні умови для публіки, але і збереження всіх експонатів.

Нещодавно паризький Лувр вже відкрив одну філію в колишньому шахтарському містечку Ланс на півночі Франції, сподіваючись таким чином принести високе мистецтво у пролетарський регіон.

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.