Спецпроект

В Україні з'явився п'ятий музей ретро-автомобілів

У Вінниці з'явився музей старої техніки - п'ятий за рахунком в Україні. Відкриття музею "Автомотовелофоторадіо" стало можливо завдяки старанням приватного колекціонера Олексія Стрембіцького.

Про це пише autoconsulting.com.ua.

Любитель старовини збирав свою колекцію понад 35 років, а тепер прийняв рішення виставити раритети на загальний огляд.

Всі ці роки він купував старі машини, а потім самостійно або за допомогою своїх друзів реставрував їх, надаючи машинам первозданний вигляд.

Раніше виробники машин не мали уяви, що таке біксенонові лінзи, автоматичні коробки передач, подушки безпеки та інші сучасні навороти, тому старі машини відрізнялися простотою і надійністю.

 

У 1979 році першим відреставрованим автомобілем став ГАЗ-67, який має перший порядковий номер у колекції Стрембіцького.

Вже потім в його колекції з'явилися Москвичі, Волги, Побєди і інші автомобілі. Серед експонатів виставки розташувалися ексклюзивний трехмостовий Вілліс, мотоцикл К-125, який раніше видавали в якості премії передовикам виробництва і сільського господарства і навіть пожежна машина.

Крім автомобілів на виставці можна побачити старі патефони, телевізори, фотоапарати і радіоприймачі.

В Україні існують декілька колекцій раритетних транспортних засобів. Найбільш відомі музеї ретро-автомобілів працюють у Запоріжжі, Харкові, Краматорську та Кіровограді.

 

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.