Спецпроект

На честь 8 березня фіни покажуть раритетні літаки

З нагоди 8 Березня розташований у фінському місті Котка Музей повітроплавання буде відкритий з 11:30 до 16:00 протягом усіх вихідних. Це - унікальна можливість побачити його експозицію для тих, хто приїжджає у Фінляндію тільки в холодну пору року, оскільки зазвичай музей працює з травня по вересень.

Про це пише travel.ru.

У музеї представлені раритетні літаки. Тут же можна спланувати літню поїздку в місто, коли відвідувачам пропонується політ на планері під керівництвом досвідченого інструктора. Музей знаходиться в 16 кілометрах від центру, за адресою Lentokentäntie 234, Kymi; вхід до нього безкоштовний.

Серед інших подій у ці дні в Котці - екскурсія російською мовою в Морському центрі Vellamo, яка відбудеться 9 березня о 13:00. Крім того, у розпорядженні гостей - працюючі магазини.

Котка знаходиться на півдні Фінляндії, на березі Фінської затоки, в годині їзди на автомобілі від прикордонного переходу Торфяновка - Валима.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.