Спецпроект

Художній музей в Севастополі запрошує на нічне світлове шоу

У Севастопольському художньому музеї ім.Крошицького пройде "Ніч музеїв" з тематичними виставками і світловими інсталяціями. У суботу, 18 травня, двері музею будуть відкриті до 23.00.

Про це пише gazeta.sebastopol.ua.

Севастопольський художній музей бере участь в акції "Ніч музеїв" вже вдруге. Цього року проект носить назву "Сила світла" - за допомогою світлових ефектів організатори спробують показати те, що у звичайні дні відвідувачам музею не було помітно.

Проект "Ніч музеїв" буде включати в себе ексклюзивну програму виставок, як класичних, так і незвичайних. Одна з них - виставка живопису 19-20 ст на тему світанків і закатів. Противага - ультрасучасна виставка "Практика спектрального аналізу", на якій будуть представлені різні ефекти від світла до темряви у вигляді статичних світлових інсталяцій, скульптур і конфігурацій.

На фасаді Художнього музею будуть розміщені фотографії в техніці художнього світлопису - зняті на довгій витримці світлові ефекти в просторі. За словами одного з організаторів "Ночі музеїв" завідувача відділом науково-експозиційної роботи Павла Хлєбовського, це дозволить донести до глядачів ауру музею.

Крім того, нічним відвідувачам музею в незвичайному світлі представлять італійський і голландський живопис 16-17 ст, який знаходиться в постійній експозиції. Картини будуть експонуватися в новому, незвичайному освітленні.

У суботу, 18 травня, з 10.00 до 17.00 в Художній музей ім.Крошицького на постійні експозиції вхід вільний. Проект "Ніч музеїв" стартує о 18.00 і триватиме до 23.00 (перерва з 21.00 до 22.00). Відвідування музею вночі - безкоштовне.

Теми

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."