Спецпроект

Скарби Кримської землі стали відомі в Європі

3 липня 2013 в LandesMuseum - Рейнському крайовому музеї міста Бонна (Німеччина) - відбулося відкриття унікальної виставки "Крим - золотий острів у Чорному морі".

Про це пише prostir.museum.

Один з експонатів Керченського заповідника - скульптура "Змієногої богині - проростаючої діви" - відкриває виставку в LandesMuseum. Цей унікальний пам'ятник ще недавно був представлений в античній експозиції Керченського історико-археологічного музею, а зараз встановлений просто навпроти центрального входу в музей як найяскравіший експонат, що відображає глибинну суть греко-варварської культури античних міст Північного Причорномор'я. Організаторів виставки та відвідувачів музею захоплюють і інші пам'ятники, привезені з Керчі - скульптури, стели, архітектурні деталі з лапідарною колекції, розписні вази і теракотові статуетки шанованих на Боспорі богів, вироби з кераміки і скла, твори торевтики, вишукані прикраси і предмети похоронного інвентарю - всього 190 музейних предметів.

Відкриття виставки стало підсумком роботи цілого ряду служб і підрозділів як на Україні, так і за її межами. Крім співробітників музеїв та наукової громадськості у підготовці виставки брали участь працівники Міністерства культури України та Міністерства культури Криму, Міністерства закордонних справ, співробітники митниць, брокери, представники транспортних компаній, а також компанії Міжнародні авіалінії України.

Виставка "Крим - золотий острів у Чорному морі" працюватиме з 3 липня 2013 до 19 січня 2014 року в Бонні, потім скарби Криму побачать мешканці та гості Амстердама (Нідерланди). У червні 2014 експонати будуть повернуті в Україну, і всі бажаючі знову зможуть побачити унікальні твори античного мистецтва з фондів Керченського історико-культурного заповідника в історико-археологічному музеї, Золотої комори і лапідарій.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.