Спецпроект

Музей Тюссо прибрав Джастіна Бібера заради Анни Франк. ФОТО

З 2 вересня в музеї мадам Тюссо у Відні буде представлена ​​фігура Анни Франк в натуральну величину. Воскова фігура замінить статую Джастіна Бібера, яка переїде на виставку в Токіо.

Про це пише newsru.co.il.

У музеях мадам Тюссо Берліна і Амстердама вже виставлені фігури Анни Франк. Нова модель , створена на основі історичних документів і фотографій, буде представлена у Відні.

Рішення про зміну експозиції було пов'язано з тим, що для представників музею важливо не лише розважати глядачів, а й просвіщати їх, допомагаючи вчитися історії.

Фігура Анни Франк в берлінському музеї мадам Тюссо

У квітні цього року "вчився історії" і 19-річний Джастін Бібер. Відвідавши Будинок-музей Анни Франк в Амстердамі, він залишив у книзі відгуків запис: "Анна була відмінним дівчиськом. Сподіваюся, вона була б моєю фанаткою".

"Автограф" Бібера був опублікований на сторінці музею в Facebook і викликав шквал обурених відгуків.

Аннемарі Беккер, прес-секретар будинку-музею, встала тоді на захист кумира молоді. "Він просто 19-річний хлопчик, який оглянув музей. Я думаю, в його словах немає нічого образливого" ​​, - заявила вона журналістам.

Тепер в музеї мадам Тюссо у Відні фігуру співака прибирають заради Анни Франк.

Анна Франк - автор знаменитого "Щоденника Анни Франк" - документа, що картає нацизм, перекладеного на багато мов світу.

Теми

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.