Путін сприяє відкриттю пам'ятнику царю на Харківщині

Громадські організації збираються відкрити пам'ятник російському імператорові Олександру III на Харківщині.

Про це повідомляють "Українські новини".

Громадські організації "Благодійний фонд "Відродження культурної спадщини" (Росія) і "Русь триєдина" (Харків) мають намір відкрити пам'ятник Олександру III біля залізничної платформи Спасів Скит (Зміївської район Харківської області) 30 жовтня.

За словами глави правління російського фонду Олександра Паніна, відкриття пам'ятника присвячено святкуванню 400-річчю дому Романових і 125-річчю катастрофи біля нинішньої платформи Спасів Скит поїзда, на якому їхала царська сім'я.

"Цей пам'ятник перший, котрий ми будемо відкривати на території України", - зазначив Панін.

Він також зазначив, що установку пам'ятника підтримав президент Росії Володимир Путін, який доручив "Російським залізницям" допомогти із транспортуванням його на територію України.

Пам'ятник виготовлений на заводі в Краснодарському краї із залізобетону, покритий бронзою, повідомляє агентство.

Царський поїзд, що прямував із Криму в Санкт-Петербург, зазнав катастрофи 30 жовтня 1888 року (17 жовтня за старим стилем). Під час катастрофи постраждали 68 осіб, з них 21 загинула. Імператор та його сім'я не постраждали.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.