Спецпроект

З молотка піде картина Ван Гога на півмільйона доларів

Наступного тижня в Парижі на торг виставлять руботу Ван Гога "Nature morte aux bouteilles".

Про це повідомляє espreso.tv.

Це полотно було написано художником в 1884-1885 роках, напередодні свого переїзду до Парижа. Після перебування в галереях в Бельгії, в 1968 році шедевр Ван Гога був проданий у приватну колекцію на аукціоні Sotheby`s.

Через майже півстоліття "Nature morte aux bouteilles" знову стане предметом торгу. Оцінна вартість полотна, розміри якого становлять 32 на 41,3 см., коливається в діапазоні між €500 і 600 тис.

Торги аукціонного дому Millon, на яких і визначиться новий власник картини, пройдуть 27 листопада в IX окрузі Парижа. Крім роботи Ван Гога, з молотка також підуть роботи інших відомих художників, у тому числі - Матісса і Далі.

Востаннє робота Ван Гога продавалась з аукціону в 1996 році. Це був "Портрет доктора Гаше". 

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.