Спецпроект

Бессарабський ринок у Києві перефарбують і перетворять на музей

На Бессарабському ринку щосили готуються до ремонту, який розпочнеться навесні наступного року. Зараз експерти перевіряють надійність стін і фундаментів будинку. Першу частину проекту капітального ремонту головного ринку столиці затвердять до новорічних свят. Проект реставрації поки в розробці, його виконає компанія, яка виграла тендер.

Про це пише architector.ua.

"Ми плануємо провести посилення фундаменту самої будівлі. Також зробимо більш надійними перекриття всіх трьох поверхів. Особливо цього потребують перекриття над торговим залом - скляний купол", - говорить заступник директора ринку Сергій Дорофєєв.

Інформацію уточнила директор департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Людмила Денисюк. За її словами, роботи планують глобальні . "Ринок не знав ремонту 50 років. Купол-дах спирається на стіну і не має надійної опори. Грунт під будівлею просів, і ми повинні зміцнити фундамент. Можливо, в будівлі ринку з'явиться музей його історії, але все це буде відомо, коли допрацюють проект. Колір фасаду будівлі залишиться таким, як зараз, можливо, буде трохи яскравіше", - говорить Денисюк. Вона додала, що, в ході останньої сесії Київради (13 листопада 2013) депутати передали ринку в користування землю, яка раніше перебувала в оренді. Зараз адміністрація Бессарабки продовжує оформляти документацію.

"Закривати на час ремонту ринок ми не плануємо. Буде розроблено графік виконання ремонту, який не вплине на роботу торговців. Всі продавці залишаться на своїх місцях. 

У мерії розповіли, що в поточному році на реставрацію буде витрачено майже 1,5 млн грн. "Зараз ми обстежуємо технічний стан всіх приміщень. Там багато проблемних місць і тріщин. На це витратимо 0,5 млн грн, інша частина грошей піде на підготовку проекту реставрації, який повністю підготують наступного року", - говорить Денисюк. "Наступного року на реставрацію буде виділено ще 4 млн, плюс 14,5 млн планується закласти в бюджет 2015 року. Весь комплекс ремонтних робіт обійдеться більш ніж в 20 млн грн. Реставрацію почнемо ближче до весни наступного року, і закінчимо в 2015 році", - обіцяє чиновниця.

Теми

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.