У Польщі встановили пам'ятник Леніну, який пісяє. ФОТО

На Центральній площі краківського району Нова Гута встановили монумент Леніну, який пісяє.

Відповідні фото опублікував у своєму Facebook Адам Ґричинський, датувавши знімки 7 червня 2014 року.

Схоже, що йдеться про монумент, який уже виставлявся на центральній площі району у 2012 році. Тоді Радіо Краків повідомило, що невеличка скульптура Леніна, з якої виливається вода, має назву "Фонтан майбутнього".

Скульптура є рімейком великого монументу, який стояв на центральній площі Нової Гути в часи соціалістичної Польської народної республіки.

Монумент виконано в яскраво-салатовому кольорі

Зараз центральна площа району носить ім'я Рональда Рейгана.

 

Після кількох днів презентації в центрі району пісяючий Ленін переїде в сади міської лазні.

Нова Гута - житловий масив, збудований у 1940-50 роках як зразкове соціалістичне місто. Обслуговував металургійний комбінат імені Леніна, збудований тоді ж.

Зараз район - у складі Кракова. Металургійний комбінат носить ім'я Тадеуша Сендзимира [інженера зі Львова, який став новатором американської металургії XX сторіччя], належить "Арселор Міттал".

Соціалістичний монумент. Фото: lovekrakow.pl

Пам'ятник Леніну в Новій Гуті був споруджений на центральній площі Нової Гути у 1973 році. Це був найбільший пам'ятник Леніну в Польщі. Важив 7 тон. Знесений у 1989 році.

 

Як відомо, у травні 2012 року в Києві, Одесі і Львові встановили дерев'яні пам'ятники "Сталіну, який пісяє".

У жовтні 2013 року у польському Гданську без дозволу місцевої влади було встановлено пам'ятник червоноармійцю, який ґвалтує жінку.

8 грудня 2013 року в Києві було зруйновано пам’ятник Ленінові на бульварі Шевченка.

Після цього в Україні пошкодили або спробували пошкодити не менше 50 пам’ятників Леніну.

Володимир Ульянов (Ленін) - ключова фігура у партії більшовиків (відлам Російської соціал-демократичної робітничої партії), керівник державного перевороту в Російській республіці в жовтні 1917 року), ідеолог створення СРСР.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.