У Києві презентують "справжню історію" Середньовіччя

Книгарня "Є" та видавництво "Фоліо" запрошують на презентацію нової книжки Олексія Мустафіна "Справжня історія середніх віків".

Час і місце: 17 червня, вівторок, 18:00. Київ, вул. Лисенка, 3 (метро "Золоті Ворота").

"Справжня історія середніх віків" — це не просто книжка про події, що відбувалися тисячу років тому. На відміну від шкільних підручників, в ній йдеться не лише про історію окремих цивілізацій — християнської Європи, мусульманського Сходу, Індії, Китаю чи Мексики, а й про весь Середньовічний світ як цілісну систему.

Чим західні рицарі були схожі на раджпутів та самураїв? Де і навіщо почали будувати замки? Як вигнанці, позбавлені власної землі, створили найбільші імперії Євразії та Америки? Чи могла маленька блоха знищити усе людство?

Чому індійські цифри стали арабськими, а порох і книгодрукування, винайдені китайцями, перевернули життя європейців? І як з феодального безладу народилися сучасні держави?

Відповіді дозволяють не лише дізнатися про цікаві факти, але й зрозуміти "логіку історії", обіцяють організатори заходу.

Олексій Мустафін — український журналіст і медіаменеджер, генеральний директор телеканалу "Мега". Закінчив педагогічний університет імені Драгоманова (історичний факультет).

Працював журналістом у виданні "УНІАН-тижневик", часописах "Пост-Поступ", "День", "Київський телеграф", "Профіль" на телеканалі "1+1". Очолював служби новин на каналах "Інтер" і СТБ. Автор телевізійних фільмів.

Читайте також тексти Мустафіна на ІП:

Свобода, яку не спинити. Перший досвід, VI cт. до н.е.

Прощання з тиранією. Як це відбувалося 2500 років тому

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.