Спецпроект

В Росії відкрили музей сала

Перший у Росії музей сала, в якому зберуть понад 200 видів цього продукту, відкриється в липні в Орську Оренбурзької області РФ.

Експонати можна буде скуштувати та придбати, повідомляє ІТАР-ТАСС.

За його словами автора проекту Сєрґєя Камєнєва, крім продуктів, в музеї будуть представлені картини та експонати, що розповідають про сало та історію свинарства загалом.

"Тут з'явиться сало у вині, зі спеціями, свиняча рулька солона і копчена, і навіть сало в шоколаді - десерт для гурманів", - пишуть російські пропагандисти журналісти.

ІТАР-ТАСС ілюструє новину фоткою зі Львова

"Наразі єдиний у світі музей сала діє у Львові в Україні, - сказав Камєнєв. - Музей в Орську не стане його повторенням, його завдання - нагадати відвідувачам про смак і задоволенні", - розповів автор.

Музей стане відправною точкою маршруту "Етнографічно-гастрономічний туризм Східного Оренбуржжя".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.