В Одесі пам'ятник Леніну перетворили на Дарта Вейдера. ФОТО

В Одесі з'явився пам'ятник головному негативному персонажу фільму "Зоряні війни" Дарту Вейдерy.

Це "перший на планеті Земля пам'ятник Верховному головнокомандувачу армії Галактичної Імперії", повідомляє Думская.

Монумент розташовано на території заводу "Пресмаш". Діяча "Темної сторони Сили" створив відомий одеський художник Олександр Мілов.

У Дарта Вейдера скульптор перетворив заводський пам'ятник Володимиру Леніну, який підлягав демонтажу згідно з "декомунізаційним" законодавством. Тепер статуї ніщо не загрожує.

 

Монумент був змінений на прохання трудових колективів підприємств, розташованих на "Пресмаші", а також жителів прилеглих будинків і робочих гуртожитків, стверджує видання.

"Все тече, все змінюється, на місце старих героїв приходять нові, і так весь світ крутиться", - прокоментував встановлення пам'ятника завідувач складу готової продукції Семен Горбунов.

"Пресмашівський" Ленін був зроблений з гіпсу і за десятиліття неабияк занепав. Скульптору довелося зміцнити статую.

"Вейдерівські" деталі виготовлені з титанового сплаву і приклеєні до вождя світового пролетаріату спеціальним клеєм, який використовується при роботах у відкритому космосі.

Фото: Думская.net

Автор сподівається, що пам'ятник Темному Лорду буде включений до туристичних маршрутів. Згодом навколо нього облаштують зону відпочинку. До слова, статуя "роздає" бездротовий інтернет - відповідне обладнання вбудовано в голову Вейдера.

Нагадаємо, образ Дарта Вейдера вже кілька років використовується політтехнологами на місцевих виборах в Одесі.

Володимир Ульянов (Ленін) - ключова фігура у партії більшовиків (відлам Російської соціал-демократичної робітничої партії), керівник державного перевороту в Російській республіці в жовтні 1917 року), перший голова уряду більшовицької Росії, ідеолог створення СРСР.

Дивіться також:

Історія пам'ятника Леніну в Києві. ФОТО

В Одесі відновили перший пам'ятник Леніну. ФОТО

У Бухаресті відновили пам'ятник Леніну. У вигляді гідри. ФОТО

Польського мобільного оператора змусили прибрати рекламу з Леніним. ВІДЕО

У Донецьку під час реставрації спотворили Леніна. ФОТО

"Могила Леніна - колиска людства". Вождя ховали 6 років

Ленін про Україну. Текст Миколи Скрипника 1924 року

Інші матеріали за темою "Ленін"

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.