Вийшла книга про Армію УНР у 1920 році

Вийшло друге видання книги "Разом з польським військом": Армія Української Народної Республіки 1920 р. (структура, організація, чисельність, уніформа)".

Про це у своєму Facebook повідомив автор книги, доцент КНУ ім. Шевченка Андрій Руккас.

"Оскільки перший її тираж давно вичерпався, а інтерес до моєї книги є, вирішив замовити друге видання, - зазначив історик.

Книга у м'якій обкладинці має 480 сторік, близько 200 чорно-білих ілюстрацій та чотири кольорові вклейки. В додатку - 13 схем і таблиця.

 

Перелік розділів:

Розділ 1. Варшавська угода 1920 р.: складний шлях до польсько-українського порозуміння
Розділ 2. Огляд бойових дій польсько-українсько-радянської війни 1920 р.
Розділ 3. Вищі органи військового управління
Розділ 4. Піхота
Розділ 5. Кіннота
Розділ 6. Артилерія
Розділ 7. Технічне військо
Розділ 8. Військово-повітряний флот
Розділ 9. Запасні війська
Розділ 10. Жандармерія
Розділ 11. Організація тилу, етапні частини, польова варта
Розділ 12. Служби
Розділ 13. Кам’янецька піша юнацька школа
Розділ 14. Військово-морський флот
Розділ 15. Окремий корпус кордонної охорони
Розділ 16. Козачі військові формування в складі Армії УНР
Розділ 17. Спільні українсько-польські військові частини
Розділ 18. Персональні військові ранги та уніформа вояків Армії УНР.

ТАКОЖ: Православне кладовище Армії УНР у Варшаві. ФОТО

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.