З могили Михайла Коцюбинського в Чернігові викрали 100-кілограмове погруддя

У Чернігові з могили класика української літератури Михайла Коцюбинського зникло погруддя масою в 100 кг.

Про повідомляє "Укрінформ" з посиланням на старшого інспектора Чернігівського відділу поліції Наталію Човпило.
Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 297 ККУ (наруга над могилою) за фактом події.
Було... Фото: ukrlitzno.com.ua

"Зранку нам надійшла інформація про викрадення погруддя з могили Михайла Коцюбинського. На місці працювала слідчо-оперативна група. За фактом злочину відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 297 Кримінального кодексу України (наруга над могилою)", - розповіла речниця міської поліції.

За словами Човпило, викрадення відбулося, імовірно, вночі. Зараз поліція встановлює обставини скоєння злочину та шукає свідків. А також звертається до населення з проханням на умовах анонімності надавати правоохоронцям будь-яку інформацію про причетних до наруги над пам'ятником осіб чи обставини викрадення бюсту.

...Стало. Фото: газета "Чернігівські відомості"

Як відомо, могила Коцюбинського знаходиться на Болдиній горі Чернігова. Погруддя письменника на прямокутному постаменті було встановлене у 1955 році. За словами директора Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського Ігоря Коцюбинського, воно важить понад 100 кілограмів і виготовлене із бронзи.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."