Офіційна Варшава нeзадоволeна пeрeговорами щодо "історичних" супeрeчок

Канцелярія президента Республіки Польща висловила глибоке розчарування результатом перемовин між віце-прем’єр-міністрами України й Польщі.

Відповідну заяву опубілкував офіційний сайт відомства.

"Відсутність рішення української сторони у фундаментальному питанні, яким є скасування заборони польських ексгумацій на території України, означає суттєвий регрес довіри й не реалізує уталеного президентами обох країн мандату на переговори, що значно обтяжує взаємні відносини", —  ідеться в офіційному повідомленні Шефа кабінету президента Республіки Польща Кшиштофа Щерського.

Президентська адміністрація висловила сподівання, що найближчим часом заборону скасують "в дусі виконання взятих зобов’язань".

Нагадаємо, 16 лютого віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко зустрівся зі своїм польським колегою Пйотром Ґлінським.

Українська сторона порушила питання відновлення зруйнованих українських пам'яток на території Польщі незалежно від їхнього статусу та зняття обмеження на в'їзд для ряду громадян нашої держави.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.