Розкрили пікантні подробиці папірусу, якому 2 тис. років

Експерти зі швейцарського Базельського університету розшифрували 2000-річний давньоримський папірус. Він розкриває погляд античних мислителів на жіночу сексуальність.

Про це повідомляє Gazeta.ua із посиланням на Daily Mail.

Папірус не могли розшифрувати майже 400 років

 

Над вивченням документа працювали ще починаючи із XVI ст. Він списаний з обох боків і важко піддавався перекладу. Тепер з'ясували, що це трактат про те, що відбувається з жінками, які відчувають сексуальний голод.

Науковці застосували ультрафіолетове та інфрачервоне світло. Завдяки цьому з'ясували, що документ є насправді кількома сторінками папірусу, які склеїлися разом. Його розділили за допомогою спеціального інструмента і після цього змогли розшифрувати текст.

Професор античної історії Базельського університету Сабіна Хюбнер називає відкриття сенсаційним. "Більшість записів містять листи, рецепти та медичні документи. Робота присвячена "істеричному апное". Це теорія, яка говорить про "блукаючу матку". Вона переміщується тілом і викликає у жінки емоційні сплески. Найсильніший цей ефект у самотніх жінок.

 Листи папірусу змогли розділити за допомогою спеціального приладдя

Ймовірним автором трактату є античний лікар Гален або коментатори до його робіт. Швидше за все, документ використовувався як частина книжкової палітурки. Таке застосування знайшли старовинному рукопису середньовічні монахи. Також науковці не виключають що частини папірусу могли опинитися в інших містах, де вивчають античну історію – Страсбурзі, Лондоні, Берліні або в інших місцях", - зазначила д-р Хюбнер.

Нагадуємо, що в Японському морі знайшли затонулий "корабель скарбів".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.