У Помпеях археологи знайшли фреску з Нарцисом. ФОТО

У День святого Валентина археологи в Помпеях оголосили, що знайшли фреску Нарциса, який кохав лише самого себе.

Про це повідомляє ВВС.Україна.

 Дослідники оприлюднили фотографії спальні, оздобленої фресками

Фото: ЕРА

Давньоримське місто Помпеї в Італії поховав вулканічний попіл, коли у 79 році після Р.Х. поблизу нього сталося виверження вулкану Везувій.

Фатальне виверження раптово накрило місто та його мешканців, які нібито завмерли в часі. Це зробило місто справжнім скарбом для археологів.

Останню знахідку виявили в тому ж будинку, де минулого року знайшли еротичну фреску з Ледою та лебедем.

Очільниця проекту Альфонсіна Руссо розповіла, що через красу приміщень влада змінила плани і дозволила продовжити пошуки на цьому місці.

Вона сподівається, що цей маєток, який належав заможним мешканцям центру Помпей, зрештою відкриють для широкого загалу.

 Фреску знайшли в приміщенні, щедро прикрашеному зображеннями

Фото: ЕРА

Археологи повідомили, що фреска була розташована в "елегантній та чуттєвій" спальні.

За словами дослідників, її стеля обвалилася, але за допомогою розкопок вдалося знайти фреску та її фрагменти, щоб скласти її докупи.

Дослідники кажуть, що кольори фрески дуже добре збереглися.

Читайте також:

У Помпеях відкопали рештки коня з упряжжю. ФОТО

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.