У Києві старовинний особняк продають за 25 мільйонів заради знесення. ФОТО

У столиці виставили на продаж старовинний триповерховий будинок на вулиці Гоголівській 32-а в Шевченківському районі. Відповідне оголошення з'явилося на одному з сайтів з продажу нерухомості.

Про це повідомляє видання СЬОГОДНІ.

 Фото: Сьогодні

Власник будівлі зазначає, що вона не є пам'ятникою архітектури, тому будинок відмінно "підходить під знесення для будівництва елітного малоквартирного житлового будинку клубного типу". Також він уточнює, що земельна ділянка будинку не оформлена.

 

Будівля примітна тим, що знаходиться в безпосередній близькості від Павловського скверу і навколо неї вже зводять нові розважальні комплекси.

Будівля має вигідне розташування – до проспекту Перемоги можна дійти за кілька хвилин, а найближча станція метро "Університет" знаходиться за 900 метрів від неї.

Довідково. Будівлю побудував у 1890 році німецький підданий, купець Б. Міллер для власних потреб. Будинок оформлений у стилі історизму з переважанням архітектури київського ренесансу.

Цей будинок – яскравий приклад першого київського будівельного буму кінця ХIX століття. Його вдалося врятувати під час Другої світової війни, відразу після її закінчення будинок капітально відремонтували. Однак, мирні часи пам'ятник історії мабуть не переживе.

До речі, на торці будівлі є незвичайний мурал, створений французьким художником 2Shy. На ній зображений багаторівневий 3-D лабіринт з драбинами, по якому бігають дивні істоти.

 Фото: Сьогодні

Вулична картина була написана в період з 25 по 28 жовтня 2010 року в рамках фестивалю "Muralissimo", який був приурочений до проведення Євро-2012.

Відзначимо, що будівля, розташована поруч, по Гоголівській 32-б, також знаходиться в стадії руйнування.

Читайте також:

ЮНЕСКО виступила проти будівництва на пішохідно-велосипедного мосту в Києві

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.