Українці Південної Австралії відзначили 70-ліття поселення. ФОТО

В австралійському передмісті Хіндмарш (біля Аделаїди) днями відбулася святкова вечеря з нагоди 70-річчя поселення українців у Південній Австралії.

Про це у вівторок повідомила Українська громада Південної Австралії на своїй сторінці у Facebook, передає Укрінформ.
 
FB ASSOCIATION OF UKRAINIANS IN SA 

"Пам'ятна вечеря з нагоди 70-річчя поселення українців у Південній Австралії відбулася 20 липня", - йдеться у дописі.

Для гостей заходу було проведено презентацію на тему української імміграції в Австралії. Відбулася виставка панно роботи Лідії Маковійчук, наданих Союзом українок Австралії.

 
FB Association of Ukrainians in SA 

Музична складова вечора була представлена дуетом скрипки та гітари, а Орися Гопко з нагоди ювілею презентувала власного вірша.

Учасників святкового заходу пригощали традиційними українськими стравами та випічкою.

 
FB ASSOCIATION OF UKRAINIANS IN SA 

Під час вечора усі охочі мали можливість ознайомитися зі світлинами, документами та пам'ятними речами, які стосуються прибуття українців до Південної Австралії у 1949 році.

Нагадується, що у травні з нагоди відзначення 70-річчя поселення українців у Південній Австралії було організовано відповідну виставку. Організатором заходу виступив Союз українок Австралії.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.