Amazon розкритикували за футболки з Піночетом і його методами боротьби. Частину одягу прибрали

Компанія Amazon прибрала з продажу частину футболок на честь чилійського диктатора Піночета після критики за жартівливі слогани на одязі та зображення методів страти, які застосовувалися проти супротивників режиму.

Про це повідомляє The Бабель із посиланням на The Guardian.

Як пише видання, понад 3 тисячі людей були вбиті або зникли безвісти під час диктатури Августо Піночета 1973—1990 років, а у 2001 році тодішній президент Рікардо Лагос повідомив, що щонайменше 120 з них були скинуті з вертольотів у водойми країни.

 
Скріншот: The Guardian

Футболки, які висвітлюють такі злодіяння, стали популярними серед крайніх правих і відкрито продавалися на Amazon. Там покупці могли вибрати одяг, прикрашений обличчям Піночета, поряд з зображеннями вертольотів і написом "Безкоштовні польоти на вертольотах".

Люди, які пережили диктатуру, висловили обурення тим, що компанія продає такі футболки, насміхаючись над насильницькими вбивствами.

На інших футболках, доступних на Amazon, зображено людину у вільному падінні з вертольота і напис "Хочете покататися?" і вертоліт з написом "Піночет — мій другий пілот".

 
Скріншот: The Guardian

Amazon поки ситуацію не коментує. Велика частина одягу зникла з сайту незабаром після скандалу, але деякі товари досі доступні.



Довідка. Августо Піночет – чилійський диктатор, був при владі з 1974 по 1990 рік. За його правління у Чилі розпочались масові репресії. За роки диктатури в Чилі було вбито 3065 людей, або ж вони "зникли безвісти"; 40 тисяч було заарештовано, затримано без рішення суду. Ще 500 тисяч людей емігрували.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.