Суд у справі Василя Стуса інсценізовано. АНОНС

9 липня о 20:00 на каналі Chimeras Publisher відбудеться аудіоспектакль «На обороні правди» про суд над Василем Стусом

"Я не визнавав і не визнаю себе винним. До самої смерті я буду стояти на обороні правди від брехні, чистих людей від убивць, Ісуса Христа від диявола" такими були останні слова Василя Стуса, що прозвучали 1 жовтня 1980 року під час судилища над поетом.

Аби нагадати, чому голос істини завжди гучніший від мимрення брехні, українські актори, поетки, письменники, видавці й музикантка підготували аудіоспектакль "На обороні правди".

Це інсценування фінального судового засідання у справі Василя Стуса, що після нього поета відправили у заслання до табору "Перм-36".

 

У ролях: Макс Кідрук (Василь Стус), Олена Герасим'юк (Михайлина Коцюбинська), Олександра Гонтар (Світлана Кириченко), Саша Кладбіщє [гурт ZWYNTAR] (Валерія Андрієвська), Влад Сорд (Віктор Медведчук), (Олексій Валуйський-Шаригін) (Євґєній Русов), Кшися Федорович (Альбіна Баннікова), Романа Яремин (Свєтлана Ковальова) та інші. Веде "судове засідання" Євген Лір.

Текст, що звучить в етері, цілковито відповідає протоколу засідання.

Трансляція відбудеться 9 липня о 20:00 на каналі Chimeras Publisher за посиланням youtu.be/_ii1XYSVqtM

Судове засідання щодо книги Видавництво Vivat, авторства журналіста та історика Вахтанг Кіпіані "Справа Василя Стуса", відбудеться 10 липня о 10:00 у Дарницькому районному суді за адресою: Дарницький районний суд м. Києва, 02068, м.Київ, вул. О.Кошиця, 5-А. суддя Заставенко М.О.

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.