Під час будівництва траси на Дніпро знайшли монету хана Тохтамиша

На місці будівництва траси Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка були знайдені предмети, деяким з яких понад 2000 років.

Як повідомляє Укравтодор, Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області організувала виставку артефактів, яка працюватиме цього тижня у Дніпрі.

 

У рамках програми "Велике будівництво" траса Н-31 будується у Полтавській і Дніпропетровській областях, завершити її планується у 2021 році. Відповідно до старих карт, в XVIII-XIX ст. на її місці проходив шлях через постоялі двори, млини і корчми.

"Це підтверджується численними знахідками артефактів цього періоду, серед яких православні та католицькі хрести, місцева кераміка і ручні жорна, монета часів правління Російською імперією Петра I", – повідомляє Укравтодор.

Відвідувачі виставки матимуть можливість побачити найдавніші металеві, крем'яні та кістяні знаряддя праці, унікальну знахідку – бронзову сокиру – кельт, яка належить до епохи фінальної бронзи, наконечники стріл з кістки і бронзи. Різноманітна кераміка представлена древніми ліпними посудинами, уламками давньогрецьких амфор.

Також буде виставлена рідкісна для Приорілля знахідка – монета хана Тохтамиша.

Виставка діятиме для відвідувачів з 1 по 5 березня з 10:00 до 13:00 у Дніпрі по вулиці Воскресенській, 24. Вхід вільний.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.