В КНУ ім. Шевченка хочуть замість рефератів писати статті у Вікіпедію

В Київському Національному університеті обговорюється проект альтернативи стандартним рефератам - написання статей в український сегмент "Вікіпедії".

"ІСТОРИЧНА ПРАВДА" ГОТУЄ СПЕЦРОЗДІЛ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933

"Історична Правда" має намір найближчим часом відкрити спеціальну сторінку, присвячену трагедії Голодомору 1932-33 рр. Якщо Ви маєте можливість фінансово посприяти цьому - будемо дуже вдячні.

У Львові розкажуть про Аушвіц і його музеєфікацію

13 лютого 2012 року у приміщенні Національного музею "Тюрма на Лонцького" відбудеться публічна лекція на тему: "Музей в Освенцімі: знати і пам’ятати".

Герой публікації ІП отримав пожертву на благодійні внески

Активісти і прихильники Спілки української молоді (СУМ) придбали інвалідний візок для повстанця УПА - єврея Мандика Хасмана.

На державному рівні відзначать ювілеї Сковороди і Курбаса

Верховна Рада ухвалила постанови про відзначення 120-річчя з дня народження вченого-математика Михайла Кравчука, 290-річчя з дня народження Григорія Сковороди, 125-річчя з дня народження Леся Курбаса.

У прикарпатські музеї торік прийшло більше 500 тисяч людей

Музеї Івано-Франківської області в 2011 році відвідало понад півмільйона людей.

Помер останній ветеран Першої світової війни

Британка Флоренс Ґрін померла в будинку пристарілих в англійському графстві Лінн в суботу, 4 лютого. Вона була останнім документально підтвердженим ветераном Першої світової війни. З її смертю в живих не залишилося жодного учасника тих подій.

Європейському архіву розкажуть про підпілля УГКЦ

Інститут історії Церкви Українського католицького університету приєднався до міжнародного проекту "Пам'ять націй" - створення архівів свідчень людей, які пережили комуністичний і нацистський тоталітарні режими.

Комуністи й націонал-демократи посварилися, чиї могили треба захищати

У Верховній Раді Україні виникла суперечка між народними депутатами фракції Компартії і фракції "Наша України - Народна Самооборона", пов'язана із двома різними законопроектами про захист могил.

У МОСКВІ ДЕМОНТУВАЛИ ПАМ'ЯТНИК ШЕВЧЕНКУ

Пам'ятник Шевченкові у Москві потребує реставрації, тому його треба перемістити до майстерні. Після цього монумент повернуть на місце.

У Польщі встановлять пам'ятник воїнам УНР і УГА

Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич зустрівся із генеральним консулом України в Республіці Польщі Владиславом Каневським з приводу заходів, присвячених увічненню українців, похований на території сучасної Польщі.

Виходить друком факсимільний альбом Шевченка 1845 року

Фонд Миколи Томенка презентує факсимільне відтворення "Альбому Тараса Шевченка 1845 року", зробленого в рамках прокту "Шляхами Шевченка" до 200-річчя від дня народження класика.

У Київраді лякають, що Андріївський узвіз зсунеться в котлован

В зв’язку з початком реконструкції Андріївського узвозу стан його пішохідної зони різко погіршився, почали руйнуватись фундаменти, в будівлях, в тому числі й у Музеї Булгакова, з’являються тріщини.

Музей у Биківні будуватиме Лариса Скорик

Центральна частина Меморіалу жертв тоталітаризму на території національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили" буде будуватися за проектом Лариси Скорик.

РПЦ канонізувала німецького антифашиста

Російська православна церква зарахувала до лику святих активіста антифашистської організації "Біла троянда" Олександра Шмореля, який загинув від рук нацистів у липні 1943 року.

Названо кількість загиблих внаслідок громадянської війни в Боснії

Громадянська війна в Боснії і Герцеговині в 1992-1995 роках забрала життя близько 98 000 осіб. Серед 55% були військовослужбовці протиборчих армій, а 45% - цивільне населення.

В Черкасах ніяк не перейменують Енгельса на Чорновола

У Черкасах вулицю Енгельса не можуть перейменувати на вулицю Чорновола, оскільки для цього не вистачає голосів у міській раді.

Призначення головою СБУ кагебіста насторожує - екс-директор архіву СБУ

Українська Служба безпеки не може використовувати досвід та інструментарій КГБ, який був карально-репресивним органом. Проте призначення нового очільника відомства ставить це під сумнів.

Всього Сковороду тепер можна прочитати онлайн

Повне зібрання творів Григорія Сковороди віднині доступно в оцифрованому вигляді.

Азаров ушанував космонавта, який допоміг зняти судимості з Януковича

Кабінет міністрів України присвоїв ім'я льотчика-космонавта СРСР Георгія Берегового Симферопольському і Донецькому ліцеям. В 1978 році Береговий звернувся до суду з проханням переглянути судимості Януковича В.Ф., які заважають молодій людині "жити по совісті".