Спецпроект

Ізраїльський мільярдер підтримав британський музей

Ізраїльський корабельний магнат і мільярдер Еяль Офер пожертвував 10 млн фунтів стерлінгів (15,2 млн доларів) відомому лондонському музею сучасного мистецтва - Tate.

Про це пише jn.com.ua.

Його кошти допомогли фінансувати найбільше розширення музею за його 13-річну історію.

Подарунок від Фонду Еяля Офера продовжує традицію сім'ї з підтримки британських культурних та освітніх установ, закладену його батьком, Семмі Офером.

Надані кошти допоможуть придбати і обладнати нову будівлю, яка збільшить розміри музейної експозиції на 60 відсотків. У новій структурі будуть розміщені роботи сучасного візуального мистецтва, такі як фотографії та перформанси.

"Приємно бачити, що подібна видатна благодійність продовжується з покоління в покоління", - зазначив Ніколас Серота, директор Tate. - Щедрість Еяля Офера і його сім'ї допоможе перетворити Tate Modern дійсно в музей двадцять першого століття ".

63-річний Офер - числиться другим у списку найбагатших людей Ізраїлю, його статки оцінюються в 5,9 млрд. доларів, відповідно до рейтингу мільярдерів агентства Bloomberg. Зі своїм молодшим братом він володіє однією з найбільших судноплавних компаній у світі - Sammy Ofer Group Monaco.

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей