Спецпроект

Біля меморіалу жертвам Голодомору відновили вивіску Фельдман екопарку

Назву "Фельдман екопарк" біля Меморіального комплексу пам'яті жертв Голодомору на виїзді з Харкова відновили після повалення. Представники Інституту національної пам'яті вважають, що літери на цьому місці є недоречними. А автор скульптури на меморіалі Олександр Рідний називає вивіску ганьбою.

Про це повідомляє Суспільне.

 

Напис повалили 6 листопада. Минулого тижня представники екопарку його відновили. Літери тепер приварені, зроблені з більш міцного матеріалу, повідомив Суспільному речник екопарку Олексій Костюченко.

Напис охороняють люди у балаклавах.

"Їх достатньо, щоб дати відсіч бандитам. Я скажу так: це в жодному разі не реклама. Це найменування організації, яка проводить поруч з меморіалом свою діяльність", — говорить адвокат екопарку Олексій Стовба.

До екопарку звернулися представники Інституту національної пам'яті.

"Тема Голодомору і пам'яті про цю страшну трагедію є дуже чутливою на сьогоднішній день. Так, тут немає поховань, але цей Меморіал наразі єдине впорядковане місце пам'яті в Харківській області", — каже представниця Інституту національної пам'яті на Харківщині Марія Тахтаулова.

"Ми дуже стурбовані цією ситуацією і вважаємо, що подібні рекламні написи є, як мінімум, недоречними на цьому місці", — додала вона.

У самому ж екопарку так не вважають.

"Я вважаю, що це сусідство не несе жодної загрози національній пам'яті. Звісно, ми відкриті до діалогу, будемо обговорювати, але жодним бандитським діям ми не підкоримось — будемо давати відсіч", — сказав Стовба.

"Якщо, попри наші зусилля, щось буде знесено, воно буде відновлено", — додав він.

Встановлення напису автор скульптури на меморіалі Олександр Рідний називає "ганьбою": "Це просто жах. Картинка жахлива. Всіляке було, але, не знаю. Як на мене, це ганьба".

Повалення вивіски розслідують як хуліганство. Підозрюваних немає, повідомили у пресслужбі поліції області. Екопарк у поваленні літер звинувачує політичну партію "Національний корпус". Її представники опублікували відео повалення. Лідер осередку Костянтин Немічев каже, що це зробили "невідомі патріоти".

Нагадаємо, що нещодавно поруч з пам'ятником жертвам Голодомору з'явилася "Долина альпак" Фельдман-екопарку. Це сусідство викликало хвилю обурення в соціальних мережах.

Також, раніше повідомлялось, що біля Меморіалу жертвам Голодомору Фельдман Екопарк побудує каплицю.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.