Спецпроект

1941: Голокост у Миколаєві. Розповідь Софії Гойхман

16 вересня 1941 року всіх представників єврейського населення зібрали на кладовищі "з речами не більше 10 кг". Всі її родичі залишилися разом з іншими на тому кладовищі назавжди, а вона вижила.

Коли прийшла війна, Софії Гойхман виповнилося 16 років. Вона мала освіту фармацевта і працювала в аптеці, тому стала однією з небагатьох євреїв, яких не внесли у розстрільні списки.

Але восени 1942 року потрапила-таки у Гестапо. Виказала знайома. 

І знову шанс на життя. Під час однієї з прогулянок конвоїр не порахував в'язнів. Подруга затримала Софію, щоб разом утекти - вони розсталися одразу за колючим дротом, але вже не зустрілися.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.